DOI: https://doi.org/10.20998/2079-0775.2019.7.11

ПРОБЛЕМЫ СОВРЕМЕННОГО ПРОТЕЗИРОВАНИЯ КОНЕЧНОСТЕЙ. ОПЫТ ПРОЕКТИРОВАНИЯ И СИНТЕЗИРОВАНИЕ ЕЛЕМЕНТОВ КОНСТРУКЦИЙ ПРОТЕЗА РУКИ

Andriy Parkhomenko, Oleksiy Bondarenko, Roman Protasov, Nikita Levin

Анотація


Розглянуто сучасно існуючі рішення із протезування верхніх кінцівок на території України, проведено їх аналіз і подальше вичленовування проблем, пов'язаних з темою даної статті,. Також проведений досвід з проектування та розрахунку протеза кисті людини, який орієнтований на антропометрію вхідних даних, аналогічних середньостатистичним розмірами руки людини, а також подальшим його можливим виконанням на принтері із застосуванням технології 3D-друку. Для моделювання геометрії був використаний програмний комплекс Autodesk Inventor, а для розрахунку скінченно-елементної моделі був використаний Autodesk Nastran In-CAD. На завершення було проведено навантаження елемента конструкції і розрахований напружено-деформований стан, а також підведені підсумки за проведеною роботою.


Ключові слова


протез, модель кисті руки, антропометричні дані, 3D-друк, метод скінченних елементів, напружено-деформований стан

Повний текст:

PDF (Русский)

Посилання


Материалы с интернет директории списка производств по протезированию – https://ua.kompass.com/a/протезы-медицинские/23320.

Материалы с интернет ресурса YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=b4vD2hf-w8g

Материалы с официального сайта – https://motorica.org/wp-content/uploads/2018/10/Протез-предплечья-активный-«Киби».pdf.

Материалы с официального сайта – https://www.ottobock.ru/media/local-media/for-specialists/prosthetics/646d501-michelangelo_for_technicians.pdf

Материалы с официального сайта – https://motorica.org/wp-content/uploads/2018/10/Протез-преплечья-биоэлектрический-«Страдивари».pdf.

Материалы с официального сайта – https://www.ottobock.ru/media/local-media/for-specialists/prosthetics/upper-limbs/bebionic_hand_technicians.pdf.

Материалы с официального сайта – http://exiii-hackberry.com

8. Бикбаева Т.С. Изменчивость и половой диморфизм фаланг II-V пальцев кисти взрослых людей: дис. канд. мед. наук: 14.00.02. Саратов, 2009. 118 с.

Конструювання виробу зі шкіри. – М.: Московське відділення «Легкої і харчової промисловості», 1982. – 50 с.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


ISSN 2079-0775. Вісник Національного Технічного Університету «ХПІ».